Ευχές για καλή χρονιά μαζί με όμορφη μουσική αντάλλαξαν το βράδυ της Κυριακής στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Μορφωτικού και Πολιτιστικού Συλλόγου Κουρτεσίου. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο κατάστημα AL KAPONE στο Κουρτεσι, με ζωντανή μουσική. Παρόντες ο Δήμαρχος Ανδραβίδας-Κυλλήνης Γιάννης Λέντζας, η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού Παιδείας, Πολιτισμού και Κοινωνικής Πολιτικής Γεωργία Κακαλέτρη, η Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Βάσω Σωτηροπούλου, οι Αντιδήμαρχοι Διονύσης Κεκάτος και Γιώργος Σκλαβενίτης, ο Διευθυντής της Πρωτοβάθμιας Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Ηλείας Ανδρέας Καραντζάς, κ.α.
Μ. Δημητρόπουλος
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/01/kourtesi-2-1024x576.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/01/kourtesi-3-1024x576.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/01/kourtesi-4-1024x576.jpg)