Με λαμπρότητα τελέστηκε ο Αγιασμός υδάτων στο Κατάκολο χοροστατούντος του Σεβασμιώτατου Μητροπολίτη Ηλείας και Ωλένης κ. Αθανασίου. Την τελετή Αγιασμού των υδάτων παρακολούθησε ο υφυπουργός Προστασίας του Πολίτη Ανδρέας Νικολακόπουλος, ο Βουλευτής Ηλείας Διονύσης Καλαματιανός, ο αντιπεριφερειάρχης Υποδομών και Έργων Βασίλης Γιαννόπουλος, ο αντιπεριφερειάρχης Πολιτισμού Παναγιώτης Μπράμος, ο δήμαρχος Πύργου Στάθης Καννης, ο αναπληρωτής δημάρχου Νώντας Κυριαζής αντιδήμαρχοι και φορείς του τόπου.
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/01/Photo_1704533567256-1024x577.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/01/Photo_1704533567522-1024x577.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/01/Photo_1704533567706-1024x577.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/01/Photo_1704533566682-1024x577.jpg)