ΑρχικήΑθλητικάΑστέρας Βάρης –Βάρδα 4-0: Βαριά ήττα στη Βάρη

Αστέρας Βάρης –Βάρδα 4-0: Βαριά ήττα στη Βάρη

Γ’ Εθνική
Σφίγγει ο κλοιός για τους «πράσινους» της Βουπρασίας
Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟ Βάρδας χθες στη Βάρη καθώς γνώρισε βαριά ήττα από τον Αστέρα με σκορ 4-0 και ουσιαστικά έχει μόνο μαθηματικές ελπίδες παραμονής, ενώ απομένουν πέντε αγωνιστικές για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Οι «πράσινοι» αν και παρουσίασαν ένα αξιόμαχο πρόσωπο στο πρώτο μέρος, στην επανάληψη μόλις δέχθηκαν το πρώτο τέρματα δεν μπόρεσαν ν’ αντιδράσουν και έφυγαν με την ήττα που δυσκολεύει την κατάσταση σε μέγιστο βαθμό.
Δέχθηκε τέσσερα τέρματα στην επανάληψη
Στο χθεσινό ματς ο ΠΑΟΒ που παρατάχθηκε με δυο πολύ σημαντικές απουσίες αυτές των Μικελάτου, Κοτσώνη λόγω καρτών δέχτηκε και τα τέσσερα γκολ στο δεύτερο μέρος. Στο 58΄ και 68΄ από τον Ψυχογιό και στα τελευταία λεπτά, στο 84΄ και 88΄, από τον Μαγγανά. Νωρίτερα, στο 72΄ είχε δοκάρι ο Νιφορόπουλος στη μοναδική καλή φάση για την ομάδα της Βουπρασίας,
Αστέρας Βάρης: Μαρινάκης, Δημητρόπουλος, Ντακουνάκης, Μεϊμαρόγλου, Νικολακόπουλος, Μάγγος, Μπελεβράκης, Χριστίνης, Ψυχογιός, Ντούλιας, Βασιλειάδης(46’ Μαγγανάς)
ΠΑΟΒ: Μ. Τσεκούρας, Λιόσης (72΄ Κάρδαρης), Παπασπηλιόπουλος, Νιφορόπουλος, Κούστα (60΄ Θεοφάνης), Γεωργακόπουλος, Σπανός, Κ. Τσεκούρας, Κόκας (46΄ Μπελιάρντι), Διονυσόπουλος, Πλαστουργός (72΄ Δουλαβέρης).