Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Συνδέσμου Φιλολόγων Πύργου – Ολυμπίας που προέκυψε μετά από αρχαιρεσίες συγκροτήθηκε σε Σώμα. Νέα πρόεδρος εκλέχθηκε η Γιολάντα Αποστολοπούλου. Ειδικότερα η σύνθεση του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Συνδέσμου Φιλολόγων Πύργου –Ολυμπίας έχει ως εξής:
Πρόεδρος: Αποστολοπούλου Γιολάντα
Αντιπρόεδρος: Παρασκευοπούλου Κατερίνα
Γενικός Γραμματέας: Τσούρα Αγγελική
Ειδικός Γραμματέας: Τζίφα Σταυρούλα
Οργανωτικός Γραμματέας: Καλαμπόκα Χρυσαυγή
Ταμίας: Αναγνωστόπουλος Κωνσταντίνος
Έφορος Βιβλιοθήκης: Αντωνοπούλου Δώρα
Εποπτικό Συμβούλιο:
Γεωργακόπουλος Παναγιώτης
Αθανασακοπούλου Χριστίνα
Το νέο ΔΣ ευχαριστεί όσους συναδέλφους συμμετείχαν στην εκλογική διαδικασία και καλεί όλους τους φιλολόγους να εγγραφούν στον Σύνδεσμο Φιλολόγων και να υποστηρίξουν το έργο του.