Με τον καθιερωμένο αγιασμό ξεκίνησε σήμερα η νέα σχολική χρονιά και τους μαθητές των νηπιαγωγείων των δημοτικών των γυμνασίων και των λυκείων σε όλη την Ηλεία. Ο σεβασμιώτατος μητροπολίτης Ηλείας κ Γερμανός τέλεσε τον αγιασμό στο χώρο του 2ου γυμνασίου-λυκείου στον Πύργο παρουσία του βουλευτή Ηλείας Ανδρέα Νικολακοπούλου του αντιπεριφερειάρχη Ηλείας Βασίλη Γιαννοπούλου του δημάρχου Πύργου Παναγιώτη Αντωνακόπουλου και του διευθυντή δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Ανδρέα Ζέρβα.
Περισσότερα σε νεότερη ανάρτηση
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2022/09/306023023_1498821503880693_6358483536923825550_n-1024x461.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2022/09/306363395_437545595020458_6276291853528117883_n-1024x461.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2022/09/306031733_981694889453219_6926655101237714940_n-1024x577.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2022/09/305972112_454736856609357_2929922130952357651_n-1024x577.jpg)