Πρωταθλήτρια Ελλάδας για τρίτη συνεχόμενη χρονιά στην πυγμαχία αναδείχθηκε η Αγγελική Σδούγα από το Βαρθολομιό! Η πρωταθλήτρια του Παναθηναϊκού επικράτησε στον τελικό με διακοπή τον τρίτο γύρο, στον αγώνα που διεξήχθη στα Γρεβενά για το Πρωτάθλημα πυγμαχίας Παμπαίδων/Παγκορασίδων.
Η πρωταθλήτρια από την Ηλεία μέσα σε μια εβδομάδα πήρε 2 χρυσά μετάλλια δείχνοντας την πολύ καλή αγωνιστική της κατάσταση ενόψει του πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος πυγμαχίας στο Σεράγεβο τον επόμενο μήνα.
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/05/sdouga-2-1-678x1024.jpg)