Το πρωί της Παρασκευής, στελέχη του Λιμεναρχείου Κατακόλου, η Υποπλοίαρχος Λ.Σ. Μαρία Ανδριοπούλου και ο Ανθυποπλοίαρχος Λ.Σ. Παναγιώτης Μητρόπουλος, επισκέφτηκαν το 2ο Δημοτικό σχολείο Πύργου, στα πλαίσια του προγράμματος του Υπουργείου Ναυτιλίας : «ΠΡΟΣΕΧΩ, ΜΑΘΑΙΝΩ, ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ», που αφορά την ασφάλεια στην θάλασσα. Έκαναν παρουσίαση powerpoint, μίλησαν για την προστασία της ανθρώπινης ζωής στην θάλασσα ενόψη της θερινής περιόδου και απάντησαν σε ερωτήσεις και απορίες των μαθητών.
2ο Δημοτικό Σχολείο Πύργου: Προσέχω- μαθαίνω- νοιάζομαι
2ο Δημοτικό Σχολείο Πύργου: Προσέχω- μαθαίνω- νοιάζομαι
Το πρωί της Παρασκευής, στελέχη του Λιμεναρχείου Κατακόλου, η Υποπλοίαρχος Λ.Σ. Μαρία Ανδριοπούλου και ο Ανθυποπλοίαρχος Λ.Σ. Παναγιώτης Μητρόπουλος, επισκέφτηκαν το 2ο Δημοτικό σχολείο Πύργου, στα πλαίσια του προγράμματος του Υπουργείου Ναυτιλίας : «ΠΡΟΣΕΧΩ, ΜΑΘΑΙΝΩ, ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ», που αφορά την ασφάλεια στην θάλασσα. Έκαναν παρουσίαση powerpoint, μίλησαν για την προστασία της ανθρώπινης ζωής στην θάλασσα ενόψη της θερινής περιόδου και απάντησαν σε ερωτήσεις και απορίες των μαθητών.