Σύλλογος Υπαλλήλων Περιφερειακής Ενότητας Ηλείας
Ο Σύλλογος Υπαλλήλων Περιφερειακής Ενότητας Ηλείας διοργάνωσε χθες με μεγάλη επιτυχία Σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών – ΚΑΡΠΑ και Εθελοντική Αιμοδοσία για την ενίσχυση των αποθεμάτων αίματος, στο Συνεδριακό Κέντρο του Διοικητηρίου της Π.Ε. Ηλείας.
Το Σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών – ΚΑΡΠΑ πραγματοποιήθηκε με σκοπό την εκπαίδευση στις απαραίτητες βασικές γνώσεις για την σωστή και ασφαλή αντιμετώπιση εκτάκτων περιστατικών υγείας – ενηλίκων, παιδιών και βρεφών – που έχουν ανάγκη άμεσης παροχής πρώτων βοηθειών.
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/04/karpa-2-1024x576.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/04/karpa-3-1024x576.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/04/karpa-4-1024x576.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/04/karpa-5-1024x576.jpg)