Εκδηλώσεις από το Δήμο Πύργου ανήμερα της Καθαράς Δευτέρας
Ο καλός καιρός και η ηλιοφάνεια που κυριάρχησαν το πρωί της Καθαράς Δευτέρας (18/03/24) βοήθησαν ώστε το Κατάκολο να πλημμυρίσει από κόσμο για τα κούλουμα.
Ο Δήμος Πύργου και το Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο μαζί με συλλόγους της περιοχής είχαν φροντίσει για τα σαρακοστιανά που απόλαυσαν μαζί με ζωντανή μουσική όσοι βρέθηκαν στο λιμάνι του Πύργου.
Ο Δήμαρχος Πύργου κ. Στάθης Καννής κατά το σύντομο χαιρετισμό του, αφού απηύθυνε ευχές προς όλους τους παρευρισκόμενους , τους κάλεσε να αφήσουν τα προβλήματα για λίγο και να διασκεδάσουν.
Ο πρόεδρος του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου κ. Κώστας Νικολούτσος μίλησε για τις πρώτες αυτές εκδηλώσεις που διοργανώθηκαν από το Δ.Λ.Τ.
Στη Σπιάτζα
Ο Δήμαρχος Πύργου κ Στάθης Καννής βρέθηκε κοντά και στους κατοίκους του παραθαλάσσιου οικισμού της Σπιάτζας όπου και αυτοί γιόρτασαν τα κούλουμα με εκδήλωση που διοργάνωσε ο Σύλλογος των παραθεριστών. Ο Δήμαρχος αντήλλαξε ευχές μαζί τους ενώ ενημερώθηκε για τα προβλήματα που τους απασχολούν.
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/03/SPIANTZA-1-1024x576.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/03/KATAKOLO-3-1024x768.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/03/KATAKOLO-4-1024x768.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/03/KATAKOLO-5-1024x768.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/03/KATAKOLO-6-1-1024x768.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/03/KATAKOLO-7-1024x768.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/03/KATAKOLO-8-1024x768.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/03/SPIANTZA-4-1024x768.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/03/SPIANTZA-6-1024x768.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/03/SPIANTZA-1-1-1024x576.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/03/SPIANTZA-3-1024x768.jpg)