Πιστοί στο έθιμο της Τσικνοπέμπτης!
Το πατροπαράδοτο έθιμο της Τσικνοπέμπτης τήρησαν και φέτος οι εργαζόμενοι στο δήμο Ανδρίτσαινας-Κρεστένων, στη διάρκεια εκδήλωσης που έγινε στο χώρο της πρ. Μαθητικής Εστίας Κρεστένων.
Οι εργαζόμενοι του δήμου είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν πλούσια εδέσματα και άφθονο κρασί, προσφορά του δήμου Ανδρίτσαινας-Κρεστένων και του συλλόγου εργαζομένων, με επικεφαλής τον πρόεδρό του κ. Διον. Βασιλακόπουλο.
Το παρών στη γιορτή της Τσικνοπέμπτης έδωσε ο δήμαρχος Ανδρίτσαινας-Κρεστένων κ. Σάκης Μπαλιούκος ο οποίος ευχήθηκε χρόνια πολλά στους εργαζόμενους, ενώ επίσης παραβρέθηκαν αιρετοί και άλλοι υπηρεσιακοί παράγοντες του δήμου.
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/03/KRESTENA_TSIKNOPEMPTH-2-1024x821.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/03/KRESTENA_TSIKNOPEMPTH-3-605x1024.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/03/KRESTENA_TSIKNOPEMPTH-5-1024x876.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/03/KRESTENA_TSIKNOPEMPTH-6-1024x570.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/03/KRESTENA_TSIKNOPEMPTH-7-1024x874.jpg)