Με μεγάλη επιτυχία έγινε η συνάντηση των φίλων και μελών του Λάτσειου Ναυτικού Ομίλου Κατακολου με αφορμή την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας.
Στην τελετή παρευρέθηκαν ο δήμαρχος Πύργου Στάθης Καννής, ο βουλευτής Ηλείας Διονύσης Καλαματιανός, οι αντιπεριφερειάρχες Θεόδωρος Βασιλόπουλος και Δημήτρης Νικολακόπουλος, ο πρόεδρος και αντιπρόεδρος του Λιμενικού Ταμείου Πύργου Κώστας Νικολούτσος και Αλέκος Γαλανόπουλος καθώς και ο Λιμενάρχης Κατακόλου Απόστολος Γκάτζιος.
Έγινε η απονομή, για τις δύο τελευταίες ιστιοδρομίες της χρονιάς, στα πληρώματα που διακρίθηκαν καθώς και η απονομή των πτυχίων στους σπουδαστές της τελευταίας σχολής ιστιοπλοΐας που έγινε Αύγουστο και Σεπτέμβριο 2023.
Ο ΛΑ.ΝΟΚ βράβευσε την πολύτιμη προσφορά ενός εκλεκτού μέλους, του Νίκου Παναγέα, με την απονομή τιμητικής πλακέτας.
Η δεξίωση ολοκληρώθηκε με πολύ χορό και με λαχειοφόρο κατά την οποία μοιράστηκαν πολλά δώρα.
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/01/naftikos-2-1024x768.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/01/naftikos-3-1024x768.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/01/naftikos-4-768x1024.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/01/naftikos-6-1024x768.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/01/naftikos-7-1024x768.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2024/01/naftikos-8-768x1024.jpg)