Παρά τις δύσκολες καιρικές συνθήκες , ολοκληρώθηκε με επιτυχία η ενημερωτική δράση με θέμα την έμφυλη βία στο ΚΑΠΗ της Ανδραβίδας στις 24/11/2023.Η ανταπόκριση και συμμετοχή των παρευρισκομένων ήταν ιδιαιτέρως θερμή . Έγινε μια ουσιαστική συζήτηση πάνω στο επίκαιρο θέμα της κακοποίησης των γυναικών με έμφαση στην εξάλειψη της βίας, αλλά και τους τρόπους χειρισμού τέτοιων φαινομένων. Την ομιλία πραγματοποίησε η κοινωνική λειτουργός του Κέντρου Κοινότητας Κατερίνα Γεωργιοπούλου.
Ευχαριστούμε τα μέλη, το Δ.Σ. του ΚΑΠΗ και την πρόεδρο κυρία Μιμίκα Καραβίδα για την θερμή φιλοξενία τους.
Η παραπάνω δράση πραγματοποιήθηκε με την στήριξη του Αντιδημάρχου Τεχνικής Υπηρεσίας και Κοινωνικής Πολιτικής κυρίου Κεκάτου Διονύσιου και του Οργανισμού Κοινωνικής Προστασίας αλληλεγγύης και παιδείας του Δήμου Ανδραβίδας-Κυλλήνης με υπεύθυνη την Αντιδήμαρχο κα Αλεξάνδρα Γιαννίτση.
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2023/11/drasi-2-768x1024.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2023/11/drasi-3-606x1024.jpg)