34 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙA ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΗΛΕΙΑΚΟ Kung Fu

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Wushu-Kung Fu

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το 22ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Wushu-Kung Fu, στο κλειστό γυμναστήριο Αχαρνών «Μπάμπης Χολίδης στις 7 & 8 Μαίου.

Σαρωτικές οι επιδόσεις για το Kung fu Pyrgos όπου συμμετείχε με 19 αθλητές και αθλήτριες σε 38 κατηγορίες και κατέκτησαν 34 μετάλλια (18 Χρυσά, 8 ασημένια & 8 χάλκινα), με προπονητές τον Σταματόπουλο Γρηγόρη & την Κακαλή Αγγελική

ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΕΡΑ ΟΙ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

ΜΠΟΥΡΝΕΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ SANDA – LIGHT  (Παμπαίδων 2 ) , 1η θέση

ΜΠΛΑΘΡΑ ΜΑΡΙΑ SANDA – LIGHT  (Παγκορασίδων 2) , 1η Θέση

ΛΙΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ SANDA – LIGHT ( Ανδρών) 1η θέση

ΚΑΡΟΥΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ SANDA – LIGHT (ΠΑΙΔΩΝ), 2η θέση

ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ  Γ – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΣΑΟΛΙΝ ΓΡΟΘΙΑ Παμπαίδων 1

ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ Γ – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΣΑΟΛΙΝ ΓΡΟΘΙΑ Παγκορασίδων 1 , 3η θέση

ΜΗΤΣΙΟΥ ΑΘΗΝΑ Γ – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΣΑΟΛΙΝ ΓΡΟΘΙΑ Παγκορασίδων 1

ΜΗΤΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ Γ – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΣΑΟΛΙΝ ΓΡΟΘΙΑ Παγκορασίδων 1

ΛΑΜΠΟΥΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ  Β – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΣΑΟΛΙΝ ΓΡΟΘΙΑ Παγκορασίδων 1 , 1η θέση

ΜΠΟΥΡΝΕΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Β – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΣΑΟΛΙΝ ΓΡΟΘΙΑ Παμπαίδων 2

ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Β – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΣΑΟΛΙΝ ΓΡΟΘΙΑ Παμπαίδων 2 , 2η θέση

ΜΠΛΑΘΡΑ ΜΑΡΙΑ Β – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΣΑΟΛΙΝ ΓΡΟΘΙΑ Παγκορασίδων 2 , 2η θέση

ΖΕΡΒΑ – ΜΑΝΩΛΟΓΛΟΥ ΗΛΙΔΑ Β – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΣΑΟΛΙΝ ΓΡΟΘΙΑ Παγκορασίδων 2 , 1η θέση

ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ Β – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΣΑΟΛΙΝ ΓΡΟΘΙΑ Παγκορασίδων 2 , 2η θέση

ΖΟΡΜΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Β – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΣΑΟΛΙΝ ΓΡΟΘΙΑ Παίδων , 3η θέση

ΛΑΜΠΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΣΑΟΛΙΝ ΓΡΟΘΙΑ Παμπαίδων 2, 2η θέση

ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΣΑΟΛΙΝ ΓΡΟΘΙΑ Παμπαίδων 2, 1η θέση

ΦΩΤΕΙΝΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΣΑΟΛΙΝ ΓΡΟΘΙΑ Παμπαίδων 2, 3η θέση

ΦΩΤΕΙΝΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΣΑΟΛΙΝ ΓΡΟΘΙΑ Κορασίδων , 1η θέση

ΛΑΜΠΟΥΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ  Β – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΜΑΚΡΥΑ ΟΠΛΑ Παγκορασίδων 1 , 1η θέση

ΖΕΡΒΑ – ΜΑΝΩΛΟΓΛΟΥ ΗΛΙΔΑ Β – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΜΑΚΡΥΑ ΟΠΛΑ Παγκορασίδων 2 , 1η θέση

ΜΠΛΑΘΡΑ ΜΑΡΙΑ Β – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΜΑΚΡΥΑ ΟΠΛΑ (Παγκορασίδων 2) , 2η θέση

ΖΟΡΜΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Β – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΜΑΚΡΥΑ ΟΠΛΑ Παίδων , 1η θέση

ΛΑΜΠΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΜΑΚΡΥΑ ΟΠΛΑ Παμπαίδων 2

ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΜΑΚΡΥΑ ΟΠΛΑ Παμπαίδων 2 , 2η θέση

ΦΩΤΕΙΝΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΜΑΚΡΥΑ ΟΠΛΑ Παμπαίδων 2, 1η θέση

ΦΩΤΕΙΝΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΜΑΚΡΥΑ ΟΠΛΑ Κορασίδων , 1η θέση

ΛΥΓΚΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΜΑΚΡΥΑ ΟΠΛΑ Ανδρών, 1η θέση

ΛΑΜΠΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΚΟΝΤΑ ΟΠΛΑ  Παμπαίδων 2

ΦΩΤΕΙΝΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΚΟΝΤΑ ΟΠΛΑ  Παμπαίδων 2 ,2η θέση

ΦΩΤΕΙΝΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Α – ΑΛΛΑ ΣΤΥΛ ΓΡΟΘΙΑΣ , 1η θέση

ΦΩΤΕΙΝΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΚΟΝΤΑ ΟΠΛΑ  Κορασίδων , 2η θέση

ΦΩΤΕΙΝΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Α, ΑΛΛΑ ΣΤΥΛ ΓΡΟΘΙΑΣ , 1η θέση

ΛΥΓΚΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΚΟΝΤΑ ΟΠΛΑ  Ανδρών, 1η θέση

ΖΕΡΒΑ – ΜΑΝΩΛΟΓΛΟΥ ΗΛΙΔΑ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΤΖΙ ΤΙ (ΟΜΑΔΙΚΑ) Νέων έως 15 ετών , 3η θέση      

ΛΑΜΠΟΥΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΤΖΙ ΤΙ (ΟΜΑΔΙΚΑ) Νέων έως 15 ετών, 3η θέση        

ΜΠΛΑΘΡΑ ΜΑΡΙΑ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΤΖΙ ΤΙ (ΟΜΑΔΙΚΑ) Νέων έως 15 ετών, 3η θέση

ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΤΖΙ ΤΙ (ΟΜΑΔΙΚΑ) Νέων έως 15 ετών              , 3η θέση

ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΝΤΟΥΙ ΛΙΕΝ (ΠΡΟΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΗ) Νέων έως 15 ετών , 2η θέση

ΛΑΜΠΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α – ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ  ΝΤΟΥΙ ΛΙΕΝ (ΠΡΟΣΧΕΔΙΑΣΜΕΝΗ) Νέων έως 15 ετών , 2η θέση

ΠΕΤΡΟΥΤΣΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ  ΟΡΘΙΑ – PARAWUSHU  ΟΠΛΑ Γυναικών 15 ετών , 1η θέση

ΠΕΤΡΟΥΤΣΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΟΡΘΙΑ – PARAWUSHU  ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΓΡΟΘΙΑ Γυναικών 15 ετών + , 1η θέση

Μετά από τις πανελλήνιες επιτυχίες τους οι αθλητές/τριες του σύλλογου μοριοδοτούνται με 10 % για την εισαγωγή τους στα ανώτατα εκπαιδευτικά ιδρύματα .

Οι προπονητές νιώθουν υπερηφάνια και  συγχαίρουν όλους τους αθλητές για την εξαιρετική τους παρουσία και την υψηλή τους τεχνική κατάρτιση στα αγωνίσματα.

www.kungfupyrgos.gr

Σχετικά Άρθρα

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ