Η πλευρά Μαρίνου παρέστη με δήλωση, ενώ η πλευρά του Δημάρχου Πηνειού Αλέξη Καστρινού παρέστη αυτοπροσώπως
Η ένσταση του πρώην Δημάρχου Πηνειού Ανδρέα Μαρίνου κατά της εκλογικής διαδικασίας στις δημοτικές εκλογές του Οκτωβρίου εξετάστηκε χθες στο Πρωτοδικείο Ηλείας. Η ένσταση κάνει λόγο για παραβάσεις δικαστικών αντιπροσώπων σε διάφορα εκλογικά τμήματα, ωστόσο δεν προσκομίστηκε κάποια αποδεικτικό έγγραφο.
Η πλευρά Μαρίνου παρέστη με δήλωση, ενώ η πλευρά του Δημάρχου Πηνειού Αλέξη Καστρινού παρέστη αυτοπροσώπως με τους δικηγόρους της και εξέφρασε τις ενστάσεις της.
Πλέον, η πλευρά Μαρίνου έχει προθεσμία έως την προσεχή Δευτέρα να καταθέσει υπόμνημα.