Σάββατο, 27 Ιουλίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΗλειακός Λεχ-  Θύελλα  0-1: Τεράστιο διπλό

Ηλειακός Λεχ-  Θύελλα  0-1: Τεράστιο διπλό

Πρώτη ήττα για τους «γαλάζιους»

Τεράστιο διπλό για τη Θύελλα  Πύργου μέσα στα Λεχαινά επί του τοπικού Ηλειακού με σκορ 0-1, αποτέλεσμα που φέρνει την ομάδα του Πύργου στο ρετιρέ παρέα με τον Ξενοφώντα. Όσον αφορά τους «γαλάζιους» δεν τα κατάφεραν, γνωρίζοντας την ήττα για πρώτη φορά φέτος. Το τέρμα που έκρινε το ματς πέτυχε ο Αγκόλι στο 49’, ενώ  ο Βράπι στο 42΄ είχε δοκάρι.  Στο 71΄ έπειτα από κόρνερ του Καλογερόπουλου, ο Δούλος έκανε την προβολή αλλά ψηλά άουτ.  Τέσσερα λεπτά αργότερα,  το απευθείας φάουλ του Αντωνόπουλου, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι. Ο Ηλειακός έψαχνε την αντίδραση και θα σφυροκοπούσε στα τελευταία λεπτά.  Όμως ο Παναγιώτης Κουρλός ήταν εκεί, διώχνοντας αρχικά το σουτ του Αντωνόπουλου. Στο 93΄ο τερματοφύλακας Αντωνόπουλος, βρέθηκε έξω από την εστία του, με όλο τον Ηλειακό μπροστά, το ψηλοκρεμαστό του Ρούνη λίγο κάτω από το κέντρο, λίγο έλλειχε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 94΄, ο Ηλειακός από σέντρα του Μουσερή και κεφαλιά του Γαργαρώνη, είδε τη μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ  και στο 95΄ από σουτ του Αντωνόπουλου, επενέβη ο Παναγιώτης Κουρλός, έστειλε τη μπάλα  στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Ανδρεόπουλος να πάσαρε άουτ.

Ηλειακός Λεχ: Αντωνόπουλος, Γαργαρώνης, Μπαρδούσης (80΄ λ.τρ. Μουσερής), Παρασκευόπουλος, Μάης (60΄ Κουτσογιαννόπουλος), Τσακοπιάκος, Δούλος, Καλογερόπουλος, Παπασωτηρίου, Θ. Αντωνόπουλος, Ανδρεόπουλος.

Θύελλα: Κουρλός, Αποστολόπουλος, Τεκερλέκης, Δημόπουλος, Δημάκης, Αγκόλι, Ρούνης, Μπουρούκης (86΄ λ.τρ. Καρακατσάνης), Σταθάτος, Βράπι (72΄ Κιάμος), Καράμπελας (64΄ Τζανέτος).