Σάββατο, 27 Ιουλίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΠανηλειακός-Απόλλων Ν. Φιγαλείας  1-1: Ισοπαλία στον Πύργο

Πανηλειακός-Απόλλων Ν. Φιγαλείας  1-1: Ισοπαλία στον Πύργο

Έκπληξη  με το καλημέρα στο πρωτάθλημα της Α’  κατηγορίας, καθώς ο  Πανηλειακός  έφερε ισοπαλία 1-1 στον Πύργο με τον Απόλλων Ν. Φιγαλείας.  Στο α΄ ημίχρονο στο 22΄ ο Απόλλωνας κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Τσεκουρά από τον Κανάνι. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Γιάννης Καπλάνης, αλλά μπλόκαρε ο Βασίλης Δασκαλόπουλος. Από κει και πέρα ο Πανηλειακός πίεσε και στο 31΄ ο Παναγόπουλος είχε δοκάρι ύστερα από γύρισμα του Κακόγιαννου. Στην επανάληψη, ο Πανηλειακός συνέχισε να πιέζει, ώσπου άνοιξε το σκορ στο 80΄ με σουτ του Στεφέν από δεξιά μέσα από την περιοχή. Ο Απόλλωνας όμως κατάφερε να ισοφαρίσει στο 89΄ με σουτ του Γκούσκου λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή.

Πανηλειακός: Δασκαλόπουλος, Ι. Λούσκος, Θεοδωρακόπουλος (78΄ Πολυχρονόπουλος), Κανάνι (78΄ Αντύπας), Ρωμαίος, Σέζαρ (78΄ Μιλοσέσκι), Πρέντι (62΄ Στεφέν), Κακόγιαννος (54΄ Οικονομίδης), Καπετανάκης, Γ. Λούσκος, Παναγόπουλος.

Ν. Φιγαλεία: Αποστολόπουλος, Μανιάτης, Α. Καπλάνης, Νικολακόπουλος, Κατερίνης, Γκούσκος, Μπινιώρης, Τσεκουράς, Πλάκας ( 46΄ Γ. Κουρούβανης), Ι. Καπλάνης (81΄ Σπ. Κουρούβανης), Τσιτσιρόπουλος.