Πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα ο αγιασμός του Απόλλωνα Ν. Φιγαλείας για τη νέα ποδοσφαιρική σεζόν, παρουσία σύσσωμης της ομάδας, Διοίκησης, παικτών αλλά και φιλάθλων της ομάδας. Όπως έκανε γνωστό ο σύλλογος, το πρώτο εκλεγμένο Διοικητικό Συμβούλιο στην ιστορία της ομάδας δημιούργησε και προσέφερε μια επετειακή εμφάνιση για τα 40 χρόνια ιστορίας της ομάδας, στα χρώματα της πρώτης εμφάνισης (κόκκινο-μπλε) το μακρινό 1983. Η επετειακή εμφάνιση θα φορεθεί σήμερα , Τετάρτη, στον φιλικό αγώνα με τον Α.Ο. Κυπαρισσίας (ώρα έναρξης 16:30).
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2023/09/N.-Figaleia_1.jpg)
![](https://www.protinews.com.gr/wp-content/uploads/2023/09/N.-Figaleia_2.jpg)