Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάStoiximan Super League: Η μονομαχία συνεχίζεται μετά τις ισοπαλίες του Παναθηναϊκού με...

Stoiximan Super League: Η μονομαχία συνεχίζεται μετά τις ισοπαλίες του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ και της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό

Δύο αγωνιστικές έμειναν για το τέλος – Ο ΠΑΟΚ «φρέναρε» (1-1) στη Λεωφόρο τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό – Η ΑΕΚ όμως δεν τον προσπέρασε, καθώς έμεινε στο 0-0 με τον Ολυμπιακό

Ούτε ο Παναθηναϊκός ούτε και η ΑΕΚ κατάφεραν για 2η σερί αγωνιστική να κερδίσουν αλλά παρέμειναν μαζί στην κορυφή της βαθμολογίας της Stoiximan Super League μετά από 8 αγώνες στα πλέι οφ!

Ο Παναθηναϊκός ευτύχησε να προηγηθεί με το… καλημέρα του αγώνα. Μόλις στο 9′ μια προσωπική ενέργεια του Σπόραρ αν και ανατράπηκε μέσα στην περιοχή του Κοτάρσκι είχε το καθαρό μυαλό να μείνει με την μπάλα στην κατοχή του να δώσει πάσα – ασίστ στον Μαντσίνι κι αυτός με δυνατό σουτ να κάνει το 1-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.Όμως το σκηνικό άλλαξε στις αρχές της επανάληψης όπου ο ΠΑΟΚ έδειξε πολύ καλύτερο πρόσωπο, εκμεταλλεύτηκε την κούραση, αλλά και το άγχος που είχε «κυριεύσει» τους «πράσινους» και βρήκε γκολ ισοφάρισης με τον Μπράντον Τόμας στο 60′.