Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΠαναγρινιακός – Αίας 2-1: Δεν τα κατάφερε στο Αγρίνιο

Παναγρινιακός – Αίας 2-1: Δεν τα κατάφερε στο Αγρίνιο

Καλό πρόσωπο από την ομάδα της Γαστούνης στο πρώτο μέρος

Την ήττα  με σκορ 2-1 από τον Παναγρινιακό  γνώρισε ο Αίαντας Γαστούνης, σε μια αναμέτρηση που έγινε στο Αγρίνιο και είχε δυο όψεις. Ειδικότερα στο πρώτο μέρος η ομάδα της Ηλείας έδειξε πολύ καλά στοιχεία καταφέρνοντας να προηγηθεί στο σκορ, σε αντίθεση με την επανάληψη στην οποία οι γηπεδούχοι  βελτιώθηκαν καταφέρνοντας να πετύχουν μια νίκη σημαντική ενόψει της συνέχειας.

Προηγήθηκε με Σταθάτο

Στο ματς στο Αγρίνιο η ομάδα του Αλέξη Γαβριλόπουλου είχε ένα πολύ καλό πρώτο μέρος, στο οποίο θα μπορούσε να καθαρίσει το ματς. Ειδικότερα στο 39’ ο Αίας πήρε προβάδισμα με τον Σταθάτο 0-1 , ενώ τρία λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου μέρους ο Σταθάτος αρχικά και μετέπειτα ο Στανής δεν μπόρεσαν να κάνουν το 0-2 σε  μια κρίσιμη χρονικά στιγμή. Νωρίτερα και ειδικότερα στο 30’ σημαντική ευκαιρία έχασε και ο Ντελγκάδο. Όσον αφορά το δεύτερο  μέρος ο Αίας που έχει παράπονα από τη διαιτησία δεν ήταν τόσο καλός, με τον Παναγρινιακό ν’ ανεβάζει στροφές καταφέρνοντας να γυρίσει το ματς μέσα δυο λεπτά 71’ και 73’ χάρις σε δυο τέρματα του Τσοπάνα .  Μάλιστα πρέπει να τονιστεί πως ο σκόρερ με την επίτευξη του δεύτερου τέρματος πήρε απευθείας κόκκινη κάρτα για ενέργεια του κατά τον πανηγυρισμό και ο Παναγρινιακός συνέχισε με δέκα παίκτες.

Αίας: Λαδάς, Στανής,  Γιαννακόπουλος(55’ λ.τ Μπουρδέκας- 76’ Παπαχριστόπουλος), Ρίλντι, Βατσής,  Τσακοπιάκος, Σταθάτος, Δούλος,  Καράμπελας, Βράπι, Ντελγκάδο(76’ Ρούνης)