Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΒάρδα –Παναγρινιακός 0-0: Έχασε έδαφος

Βάρδα –Παναγρινιακός 0-0: Έχασε έδαφος

Πρώτη απώλεια στο «Γ. Καλάκος» για τους «πράσινους

Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟ Βάρδας  στο χθεσινό παιχνίδι καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 0-0  με τον Παναγρινιακό στο «Γ. Καλάκος», με  τους «πράσινους» να αφήνουν δυο πολύτιμους βαθμούς ενόψει της συνέχειας. Η χθεσινή απώλεια  ήταν η πρώτη στο «Γ.  Καλάκος» με τους «πράσινους» να παρουσιάζουν μια μέτρια εικόνα ειδικά στο πρώτο μέρος.

Πίεσε στην επανάληψη

Στο χθεσινό ματς ο ΠΑΟΒ απείλησεστο 6΄ όταν ο Βασιλόπουλος σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Στο 10΄ ο Βασιλόπουλος σέντραρε, ο Λαθύρης έπιασε γυριστό σουτ, άουτ. Στο 34΄  ο Παναγρινιακός, που ανέβηκε μετά το ημίωρο, είχε σουτ του Τσοπανά άουτ. Και τρία λεπτά μετά, ο Τσοπανάς εκτέλεσε κόρνερ, ο Καντάνης σούταρε από κοντά αλλά απέκρουσε σωτήρια ο Τσεκούρας. Ο ΠΑΟΒ στο 44΄ είχε ένα μακρινό σουτ του Μπίσα που μπλόκαρε ο Μπαλάφας.  Στην επανάληψη οι «πράσινοι» πίεσαν κυρίως από το 70΄ και μετά, αλλά δεν μπόρεσαν να σκοράρουν.  Στο 70΄ από εκτέλεση φάουλ του Μπίσα, ο Νικολακόπουλος έκανε την κοντινή προβολή αλλά μπλόκαρε ο Μπαλάφας.  Στο 83΄ είχαμε μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΒ όταν ο Καφεντζής βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση για γκολ, έκανε το κοντινό σουτ αλλά απέκρουσε ξανά ο γκολκίπερ του Παναγρινιακού.  Τελευταία καλή φάση για την ηλειακή ομάδα στο 84΄, όταν ο Δ.Χ. Πλαστουργός εκτέλεσε κόρνερ ο Δ.Β. Πλαστουργός έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό.

ΠΑΟ Βάρδας:  Τσεκούρας, Λιόσης, Καφεντζής, Νικολακόπουλος, Παπασπηλιόπουλος, Τσιρίκος (51΄ Φερεκίδης), Διονυσόπουλος, Βασιλόπουλος (51΄ Δ.Χ. Πλαστουργός), Πυρρής, Μπίσα (82΄ Δ. Β. Πλαστουργός), Λαθύρης.

Παναγρινιακός: Μπαλάφας, Καλοκαίρης, Γκόλλιας, Π. Παναγιωτόπουλος, Σωτηρόπουλος, Καντάνης, Τσοπανάς (68΄ Κ. Παναγιωτόπουλος), Φραγκούλης, Κούσης (85΄ Αντωνόπουλος), Μήλιος (73΄ Πατίλας), Αλομπισάντ (68΄ Ντούλιας).