Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάSuper League: Τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής

Super League: Τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής

Ολοκληρώθηκε η κανονική περίοδος στη Super League με την 26η αγωνιστική. Ο Ολυμπιακός με πολλές αλλαγές στη σύνθεση του, πέρασε νικηφόρα από την Λάρισα κερδίζοντας την ουραγό ΑΕΛ με 3-1. Ο Άρης «καπάρωσε» τη 2η θέση στην κανονική περίοδο κερδίζοντας τον ΟΦΗ με 1-0, ενώ με το ίδιο σκορ (1-0) επικράτησε και ο Βόλος της ΑΕΚ. Το ντέρμπι της αγωνιστικής βάφτηκε «πράσινο» καθώς ο Παναθηναϊκός επικράτησε του ΠΑΟΚ με 2-1. Στα άλλα ματς, ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε στη Τρίπολη τον Αστέρα με 1-0, ενώ με το ίδιο σκορ (1-0) ο Απόλλων Σμύρνης κέρδισε τον Παναιτωλικό. Τέλος ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Λαμίας με τον Ατρόμητο.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής, τελευταίας για την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος:

ΑΕΛ – Ολυμπιακός                1-3

Απόλλων Σμύρνης – Παναιτωλικός  1-0

Άρης – ΟΦΗ                       1-0

Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΣ Γιάννινα 0-1

Βόλος – ΑΕΚ                     1-0

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ             2-1

Λαμία – Ατρόμητος               0-0