Πέμπτη, 25 Ιουλίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάEuro 2024: Η τελική κατάταξη των Ομίλων – Τα ζευγάρια των «16»...

Euro 2024: Η τελική κατάταξη των Ομίλων – Τα ζευγάρια των «16» – Ο δρόμος προς τον τελικό

Οι 16 ομάδες που προκρίθηκαν στα νοκ άουτ του EURO 2024, τα ζευγάρια που θα αναμετρηθούν στην επόμενη φάση και οι διασταυρώσεις.

Με τα «θρίλερ» του 6ου Group του Euro 2024 ολοκληρώθηκε η φάση των Ομίλων του τουρνουά της Γερμανίας. Πλέον γνωρίζουμε τις 16 ομάδες της διοργάνωσης και τις διασταυρώσεις μέχρι τον τελικό του Βερολίνου.


Αποτελέσματα και Πρόγραμμα Euro 2024:

Α’ Όμιλος

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ/ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
22:0014/06Γερμανία – Σκωτία5-1
16:0015/06Ουγγαρία – Ελβετία1-3
19:0019/06Γερμανία – Ουγγαρία2-0
22:0019/06Σκωτία – Ελβετία1-1
22:0023/06Ελβετία – Γερμανία1-1
22:0023/06Σκωτία – Ουγγαρία0-1

Βαθμολογία:

  1. Γερμανία (8-2) 7
  2. Ελβετία (5-3) 5
  3. Ουγγαρία (2-5) 3
  4. Σκωτία (2-7) 1

Β’ Όμιλος

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ/ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
19:0015/06Ισπανία – Κροατία3-0
22:0015/06Ιταλία – Αλβανία2-1
16:0019/06Κροατία – Αλβανία2-2
22:0020/06Ισπανία – Ιταλία1-0
22:0024/06Αλβανία – Ισπανία0-1
22:0024/06Κροατία – Ιταλία1-1

Βαθμολογία:

  1. Ισπανία (5-0) 9
  2. Ιταλία (3-3) 4
  3. Κροατία (3-6) 2
  4. Αλβανία (3-5) 1

Γ’ Όμιλος

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ/ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
19:0016/06Σλοβενία – Δανία1-1
22:0016/06Σερβία – Αγγλία0-1
16:0020/06Σλοβενία – Σερβία1-1
19:0020/06Δανία – Αγγλία1-1
22:0025/06Αγγλία – Σλοβενία0-0
22:0025/06Δανία – Σερβία0-0

Βαθμολογία:

  1. Αγγλία (2-1) 5
  2. Δανία (2-2) 3
  3. Σλοβενία (2-2) 3
  4. Σερβία (1-2) 2

Δ’ Όμιλος

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ/ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
16:0016/06Πολωνία – Ολλανδία1-2
22:0017/06Αυστρία – Γαλλία0-1
19:0021/06Πολωνία – Αυστρία1-3
22:0021/06Ολλανδία – Γαλλία0-0
19:0025/06Ολλανδία – ΑυστρίαΕΡΤ3
19:0025/06Γαλλία – ΠολωνίαΕΡΤ1

Βαθμολογία:

  1. Ολλανδία (2-1) 4
  2. Γαλλία (1-0) 4
  3. Αυστρία (3-2) 3
  4. Πολωνία (2-5) 0

Ε’ Όμιλος

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ/ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
16:0017/06Ρουμανία – Ουκρανία3-0
19:0017/06Βέλγιο – Σλοβακία0-1
16:0021/06Σλοβακία – Ουκρανία1-2
22:0022/06Βέλγιο – Ρουμανία2-0
19:0026/06Σλοβακία – Ρουμανία1-1
19:0026/06Ουκρανία – Βέλγιο0-0

Βαθμολογία:

  1. Ρουμανία (4-3) 4
  2. Βέλγιο (2-1) 4
  3. Σλοβακία (3-3) 4
  4. Ουκρανία (2-4) 4

ΣΤ’ Όμιλος

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ
19:0018/06Τουρκία – Γεωργία3-1
22:0018/06Πορτογαλία – Τσεχία2-1
16:0022/06Γεωργία – Τσεχία1-1
19:0022/06Τουρκία – Πορτογαλία0-3
22:0026/06Γεωργία – Πορτογαλία2-0
22:0026/06Τσεχία – Τουρκία1-2

Βαθμολογία:

  1. Πορτογαλία (5-3) 6
  2. Τουρκία (5-5) 6
  3. Γεωργία (4-4) 4
  4. Τσεχία (3-5) 1

Φάση των 16

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ
19:0029/06Ελβετία – Ιταλία (1)ΕΡΤ1
22:0029/06Γερμανία – Δανία (2)ΕΡΤ1
19:0030/06Αγγλία – Σλοβακία (3)ΕΡΤ1
22:0030/06Ισπανία – Γεωργία (4)ΕΡΤ1
19:0001/07Γαλλία – Βέλγιο (5)ΕΡΤ1
22:0001/07Πορτογαλία – Σλοβενία (6)ΕΡΤ1
19:0002/07Ρουμανία – Ολλανδία (7)ΕΡΤ1
22:0002/07Αυστρία – Τουρκία (8)ΕΡΤ1

Προημιτελικά

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ
19:0005/07Νικητής 4 – Νικητής 2 (9)ΕΡΤ1
22:0005/07Νικητής 6 – Νικητής 5 (10)ΕΡΤ1
19:0006/07Νικητής 3 – Νικητής 1 (11)ΕΡΤ1
22:0006/07Νικητής 7 – Νικητής 8 (12)ΕΡΤ1

Ημιτελικά

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ
22:0009/07Νικητής 9 – Νικητής 10 (13)ΕΡΤ1
22:0010/07Νικητής 12 – Νικητής 11 (14)ΕΡΤ1

Τελικός

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ
22:0014/07Νικητής 13 – Νικητής 14ΕΡΤ1

enikos.gr

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΑΡΘΡΑ

Euro 2024: Η τελική κατάταξη των Ομίλων – Τα ζευγάρια των «16» – Ο δρόμος προς τον τελικό

Οι 16 ομάδες που προκρίθηκαν στα νοκ άουτ του EURO 2024, τα ζευγάρια που θα αναμετρηθούν στην επόμενη φάση και οι διασταυρώσεις.

Με τα «θρίλερ» του 6ου Group του Euro 2024 ολοκληρώθηκε η φάση των Ομίλων του τουρνουά της Γερμανίας. Πλέον γνωρίζουμε τις 16 ομάδες της διοργάνωσης και τις διασταυρώσεις μέχρι τον τελικό του Βερολίνου.


Αποτελέσματα και Πρόγραμμα Euro 2024:

Α’ Όμιλος

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ/ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
22:0014/06Γερμανία – Σκωτία5-1
16:0015/06Ουγγαρία – Ελβετία1-3
19:0019/06Γερμανία – Ουγγαρία2-0
22:0019/06Σκωτία – Ελβετία1-1
22:0023/06Ελβετία – Γερμανία1-1
22:0023/06Σκωτία – Ουγγαρία0-1

Βαθμολογία:

  1. Γερμανία (8-2) 7
  2. Ελβετία (5-3) 5
  3. Ουγγαρία (2-5) 3
  4. Σκωτία (2-7) 1

Β’ Όμιλος

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ/ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
19:0015/06Ισπανία – Κροατία3-0
22:0015/06Ιταλία – Αλβανία2-1
16:0019/06Κροατία – Αλβανία2-2
22:0020/06Ισπανία – Ιταλία1-0
22:0024/06Αλβανία – Ισπανία0-1
22:0024/06Κροατία – Ιταλία1-1

Βαθμολογία:

  1. Ισπανία (5-0) 9
  2. Ιταλία (3-3) 4
  3. Κροατία (3-6) 2
  4. Αλβανία (3-5) 1

Γ’ Όμιλος

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ/ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
19:0016/06Σλοβενία – Δανία1-1
22:0016/06Σερβία – Αγγλία0-1
16:0020/06Σλοβενία – Σερβία1-1
19:0020/06Δανία – Αγγλία1-1
22:0025/06Αγγλία – Σλοβενία0-0
22:0025/06Δανία – Σερβία0-0

Βαθμολογία:

  1. Αγγλία (2-1) 5
  2. Δανία (2-2) 3
  3. Σλοβενία (2-2) 3
  4. Σερβία (1-2) 2

Δ’ Όμιλος

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ/ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
16:0016/06Πολωνία – Ολλανδία1-2
22:0017/06Αυστρία – Γαλλία0-1
19:0021/06Πολωνία – Αυστρία1-3
22:0021/06Ολλανδία – Γαλλία0-0
19:0025/06Ολλανδία – ΑυστρίαΕΡΤ3
19:0025/06Γαλλία – ΠολωνίαΕΡΤ1

Βαθμολογία:

  1. Ολλανδία (2-1) 4
  2. Γαλλία (1-0) 4
  3. Αυστρία (3-2) 3
  4. Πολωνία (2-5) 0

Ε’ Όμιλος

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ/ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
16:0017/06Ρουμανία – Ουκρανία3-0
19:0017/06Βέλγιο – Σλοβακία0-1
16:0021/06Σλοβακία – Ουκρανία1-2
22:0022/06Βέλγιο – Ρουμανία2-0
19:0026/06Σλοβακία – Ρουμανία1-1
19:0026/06Ουκρανία – Βέλγιο0-0

Βαθμολογία:

  1. Ρουμανία (4-3) 4
  2. Βέλγιο (2-1) 4
  3. Σλοβακία (3-3) 4
  4. Ουκρανία (2-4) 4

ΣΤ’ Όμιλος

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ
19:0018/06Τουρκία – Γεωργία3-1
22:0018/06Πορτογαλία – Τσεχία2-1
16:0022/06Γεωργία – Τσεχία1-1
19:0022/06Τουρκία – Πορτογαλία0-3
22:0026/06Γεωργία – Πορτογαλία2-0
22:0026/06Τσεχία – Τουρκία1-2

Βαθμολογία:

  1. Πορτογαλία (5-3) 6
  2. Τουρκία (5-5) 6
  3. Γεωργία (4-4) 4
  4. Τσεχία (3-5) 1

Φάση των 16

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ
19:0029/06Ελβετία – Ιταλία (1)ΕΡΤ1
22:0029/06Γερμανία – Δανία (2)ΕΡΤ1
19:0030/06Αγγλία – Σλοβακία (3)ΕΡΤ1
22:0030/06Ισπανία – Γεωργία (4)ΕΡΤ1
19:0001/07Γαλλία – Βέλγιο (5)ΕΡΤ1
22:0001/07Πορτογαλία – Σλοβενία (6)ΕΡΤ1
19:0002/07Ρουμανία – Ολλανδία (7)ΕΡΤ1
22:0002/07Αυστρία – Τουρκία (8)ΕΡΤ1

Προημιτελικά

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ
19:0005/07Νικητής 4 – Νικητής 2 (9)ΕΡΤ1
22:0005/07Νικητής 6 – Νικητής 5 (10)ΕΡΤ1
19:0006/07Νικητής 3 – Νικητής 1 (11)ΕΡΤ1
22:0006/07Νικητής 7 – Νικητής 8 (12)ΕΡΤ1

Ημιτελικά

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ
22:0009/07Νικητής 9 – Νικητής 10 (13)ΕΡΤ1
22:0010/07Νικητής 12 – Νικητής 11 (14)ΕΡΤ1

Τελικός

ΩΡΑΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΑΓΩΝΑΣΚΑΝΑΛΙ
22:0014/07Νικητής 13 – Νικητής 14ΕΡΤ1

enikos.gr

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
spot_img
spot_img
spot_img

ΔΗΜΟΦΙΛΗ ΑΡΘΡΑ