Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΑρίων Αμαλιάδας: Μεγάλες επιτυχίες και 7 μετάλλια στο Κύπελλο Χριστουγέννων

Αρίων Αμαλιάδας: Μεγάλες επιτυχίες και 7 μετάλλια στο Κύπελλο Χριστουγέννων

Με μεγάλες επιτυχίες κλείνει το 2022 για τους αθλητές του Αρίωνα Αμαλιάδας στο Κύπελλο Χριστουγέννων που πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σαββατοκύριακο 10 και 11 Δεκεμβρίου από την Ν.Ε. Πατρών.

Ο Αρίων κατέκτησε 7 μετάλλια με συγκλονιστική προσπάθεια των αθλητών του, με διακρίσεις, με βελτίωση ατομικών ρεκόρ και κατάταξη επιδόσεων σε υψηλό επίπεδο πανελληνίως. Συμμετείχαν 600 αθλητές από 60 σωματεία απ’ όλη την Ελλάδα. Ο Ανδρέας Τσουκαλάς κατέκτησε την 1η θέση στο ύπτιο. Στα πρόσθια η Βασιλική Ράλλη κατέκτησε 2η και 3η θέση στα αγωνίσματά της, η Νεφέλη Κατσαντώνη 2η, ο Χάρης Ράλλης 2ος και 4ος, ο Νίκος Γιαννόπουλος 3ος και 4ος, ο Κωνσταντίνος Ευαγγελίου 2ος, η Φαίη Κωστοπούλου 7η, ο Πέτρος Σόλας 8ος, η Νεφέλη Κούρτη 9η, ο Γιώργος Αστερής 9ος και ο Νίκος Κουτσαύτης 10ος. Στα ύπτια η Χριστιάννα Θανοπούλου και ο Άγγελος Τσουκαλάς 12οι. Ο προπονητής των αθλητών κ. Γιάννης Βυθούλκας και το Δ.Σ. του συλλόγου συγχαίρουν όλους τους αθλητές.