Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΑστέρας – Δόξα ΝΜ 6-0: Εξάσφαιροι οι «βυσσινί»

Αστέρας – Δόξα ΝΜ 6-0: Εξάσφαιροι οι «βυσσινί»

Παρουσιάζοντας ένα πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο ειδικά στο δεύτερο μέρος  όπου πέτυχε πέντε τέρματα, ο Αστέρας κέρδισε τη Δόξα Ν. Μανωλάδας με το ευρύ  6- 0 συνεχίζοντας σταθερά στη δεύτερη θέση. Στο χθεσινό ματς το συγκρότημα της Αμαλιάδας άνοιξε το σκορ με τον Μπατζακόπουλο με το οποίο έκλεισε το πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη χάρις στα γκολ των  Σκοτζάι, Τζανέτου, Μπουρούκη, Κολτσίδα και Μπομπή   διαμορφώθηκε το  6-0.

Αστέρας: Αντωνόπουλος, Βασιλικόπουλος(75’ Μαργαρώνης), Χατζηγιάννης(70’ Γεωργιόπουλος), Καμαρινός, Κυριαζής(75’ Μπαρδούσης), Μπουρούκης, Ρούνης(70’ Τσάλλας), Τζανέτος,  Μπατζακόπουλος(60’ Μπομπής),  Κολτσίδας, Σκοτζάι

Δόξα ΝΜ: Σκλαβενίτης, Κολίτσι(32΄Καλογερόπουλος), Μπλετσάκης, Πυρρής, Κωστόπουλος(64’ Σαπουντζάκης), Σαλομπεχάι, Δημητρόπουλος, Κυριαζόπουλος, Κούντουρας, Αδ. Παναγόπουλος, Βασιλόπουλος(53’ Δ. Παναγόπουλος)