Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΑθλητικάΣάκκαρη: Εγκατέλειψε στο τουρνουά της Στουτγάρδης

Σάκκαρη: Εγκατέλειψε στο τουρνουά της Στουτγάρδης

Η Μαρία Σάκκαρη εγκατέλειψε στο 1-3 του 2ου σετ λόγω αδιαθεσίας τον αγώνα της με τον Λάουρα Ζίγκεμουντ στο τουρνουά της Στουτγάρδης

Άδοξο τέλος είχε η παρουσία της Μαρίας Σάκκαρη στο τουρνουά της Στουτγάρδης.

Η κορυφαία Ελληνίδα τενίστρια εγκατάλειψε στο 4-6, 1-3 τον αγώνα της με την Λάουρα Ζίγκεμουντ λόγω αδιαθεσίας και θα την δούμε ξανά στο Madrid Open μετά από το Πάσχα.   Η Μαρία έδειχνε πως δεν είναι καλά στο φινάλε του 1ου σετ αλλά συνέχισε και εγκατέλειψε μετά από 3 γκέιμ.

Ο αγώνας

Στο 1ο σετ η Μαρία Σάκκαρη ξεκίνησε με μπρέικ (1-0) αλλά Ζίγκεμουντ το πήρε πίσω για το 1-1. H Γερμανίδα έφτασε στο 2-3 και η Ελληνίδα έσβησε διπλό μπρέικ πόιντ στο 6ο γκέιμ.

Η Ζίγκεμουντ όμως με το 3ο μπρέικ πόιντ πέτυχε και 2ο μπρέικ για το 2-4. Η Σάκκαρη πήρε πίσω το μπρέικ και μείωσε σε 3-4 και ισοφάρισε σε 4-4 με το σερβίς της.

Τελικά η Γερμανίδα με το 3ο της μπρέικ πήρε το σετ με 6-4.

H Μαρία Σάκκαρη ξεκίνησε με μπρέικ πόιντ στο 2ο σετ αλλά η Λάουρα Ζίγκεμουντ το έσβησε για το 0-1. Εν συνεχεία έφτασε στο 1-2 και στο 1-3 με μπρέικ.  Τότε ενημέρωσε την διαιτητή και την αντίπαλο της και αποχώρησε από το κορτ με δάκρυα στα μάτια.